• Dom grozy

    Dom grozy

  • Ulice San Francisco

    Ulice San Francisco

  • Premierowe filmy

    Premierowe filmy

W TYM MIESIĄCU
Penny Dreadful Series
Dom grozy
Niedziela 23 Wrzesień
22:00
Roswell: The Aliens Attack!
Tajne akta Roswell
Piątek 28 Wrzesień
19:00
Airplane VS Volcano
Samolot kontra wulkan
Czwartek 27 Wrzesień
20:50
DZIŚ WIECZOREM
Descent (2005)
Zagłada
Dziś w CBS Action o 19:00

Gdy wulkany, formujące tzw. Pierścień Ognia, zaczynają działać, do życia zostaje powołany zespół naukowców, którzy mają zapobiec ogólnoświatowej katastrofie. W roli głównej Luke Perry.
FILMY NA CBS ACTION
Klub tajnych agentów
Klub tajnych agentów
Piątek 21 Wrzesień
14:00
Zagłada
Zagłada
Piątek 21 Wrzesień
19:00
Solar Attack: Gwiazda śmierci
Solar Attack: Gwiazda śmierci
Piątek 21 Wrzesień
20:50
AKTUALNOŚCI
Dom grozy w CBS Action
Środa 18 Lipiec 2018

Mroczne tajemnice wiktoriańskiego Londynu i dobrze znani bohaterowie horrorów czekają na nas w letnie wieczory już od 21 lipca 2018.

Stolica Anglii, koniec XIX wieku. Amerykański awanturnik Ethan Chandler zostaje wynajęty przez podróżnika sir Malcolma Murraya. Córka mężczyzny zaginęła w tajemniczych okolicznościach, a Chandler ma pomóc w jej odnalezieniu. Murray wierzy, że za zniknięciem dziewczyny stoją nieczyste moce. Jego przekonanie podziela spirytystka Vanessa Ives. Rozpoczynają własne śledztwo, do którego dołącza ogarnięty ideą pokonania śmierci młody dr Victor Frankenstein…

Wysoko oceniany serial, którego trzy sezony prezentujemy w CBS Action. Jego twórcą jest John Logan — uznany amerykański scenarzysta (Gladiator, Star Trek: Nemesis, Ostatni samuraj, Aviator). Oryginalny tytuł Domu grozy nawiązuje do serii popularnych w epoce wiktoriańskiej powieści penny dreadful — głównie skupionych na historiach kryminalnych i niesamowitych — które można było kupić za jednego pensa. Logan, odwołując się do tego pierwowzoru, stworzył fascynujący mariaż opowieści rodem z dziewiętnastowiecznego horroru, których bohaterowie są mocno zakorzenieni w kulturze popularnej. Obok brytyjskiego podróżnika, pięknej spirytystki czy jankeskiego poszukiwacza przygód, spotkamy tu doktora Frankensteina, jego monstrum, hrabiego Draculę, Minę Harker oraz skrywającego mroczną tajemnicę Doriana Graya. Dom grozy z jednej strony zatem odwołuje się do klasyki. Z drugiej, w iście postmodernistyczny sposób miesza wątki, wprowadzając widzów w klimat rodem z powieści Brama Stokera, Mary Shelley i samego Oscara Wilde’a. Oprócz znakomicie prowadzonej fabuły, sprawnie budowanej atmosfery niesamowitości i wciągających akcji, na uwagę zasługują także efekty specjalne oraz muzyka, której autorem jest polski kompozytor Abel Korzeniowski. W rolach głównych zobaczymy m.in. Timothy’ego Daltona, Josha Harnetta i Evę Green nominowaną za swoją kreację do Złotego Globu.

Serial zdobył wiele nominacji i nagród, w tym m.in. nagrodę Jury na festiwalu Camerimage za zdjęcia Xaviego Giméneza. Ponadto był nominowany do nagród Emmy, otrzymał także Satelitę, Bafta TV Craft oraz został wyróżniony Irish Film and Television Award.

Dom grozy od 21 lipca w weekendy o 22:00

CZYTAJ DALEJ
WIDEO
DZIŚ WIECZOREM
Solar Attack
Solar Attack: Gwiazda śmierci
Dziś w CBS Action o 20:50

Wybuchy plazmy na powierzchni Słońca zaczynają zagrażać Ziemi - nic dziwnego, że zaczynają się pojawiać międzynarodowe napięcia...
CZYTAJ DALEJ