• Dom grozy

  Dom grozy

 • Largo

  Largo

 • Ulice San Francisco

  Ulice San Francisco

 • Martwa strefa

  Martwa strefa

W TYM MIESIĄCU
Tribe
Wyspa pułapek
Sobota 28 Lipiec
17:50
Atomic Dog
Nuklearna bestia
Poniedziałek 30 Lipiec
20:50
S.O.F. - Special Ops Force
Najemnicy
Poniedziałek 30 Lipiec
18:00
DZIŚ WIECZOREM
Largo
Largo
Dziś w CBS Action o 18:00

Seria 2, Epizod 10.
Largo Winch z dnia na dzień został posiadaczem ogromnej fortuny. Przy okazji odziedziczył też wrogów - w tym ludzi, odpowiedzialnych za śmierć jego ojca...
FILMY NA CBS ACTION
Lodowe tornado
Lodowe tornado
Poniedziałek 23 Lipiec
14:00
Klątwa Mojżesza
Klątwa Mojżesza
Poniedziałek 23 Lipiec
19:00
Moce ciemności
Moce ciemności
Poniedziałek 23 Lipiec
23:00
AKTUALNOŚCI
Dom grozy w CBS Action
Środa 18 Lipiec 2018

Mroczne tajemnice wiktoriańskiego Londynu i dobrze znani bohaterowie horrorów czekają na nas w letnie wieczory już od 21 lipca 2018.

Stolica Anglii, koniec XIX wieku. Amerykański awanturnik Ethan Chandler zostaje wynajęty przez podróżnika sir Malcolma Murraya. Córka mężczyzny zaginęła w tajemniczych okolicznościach, a Chandler ma pomóc w jej odnalezieniu. Murray wierzy, że za zniknięciem dziewczyny stoją nieczyste moce. Jego przekonanie podziela spirytystka Vanessa Ives. Rozpoczynają własne śledztwo, do którego dołącza ogarnięty ideą pokonania śmierci młody dr Victor Frankenstein…

Wysoko oceniany serial, którego trzy sezony prezentujemy w CBS Action. Jego twórcą jest John Logan — uznany amerykański scenarzysta (Gladiator, Star Trek: Nemesis, Ostatni samuraj, Aviator). Oryginalny tytuł Domu grozy nawiązuje do serii popularnych w epoce wiktoriańskiej powieści penny dreadful — głównie skupionych na historiach kryminalnych i niesamowitych — które można było kupić za jednego pensa. Logan, odwołując się do tego pierwowzoru, stworzył fascynujący mariaż opowieści rodem z dziewiętnastowiecznego horroru, których bohaterowie są mocno zakorzenieni w kulturze popularnej. Obok brytyjskiego podróżnika, pięknej spirytystki czy jankeskiego poszukiwacza przygód, spotkamy tu doktora Frankensteina, jego monstrum, hrabiego Draculę, Minę Harker oraz skrywającego mroczną tajemnicę Doriana Graya. Dom grozy z jednej strony zatem odwołuje się do klasyki. Z drugiej, w iście postmodernistyczny sposób miesza wątki, wprowadzając widzów w klimat rodem z powieści Brama Stokera, Mary Shelley i samego Oscara Wilde’a. Oprócz znakomicie prowadzonej fabuły, sprawnie budowanej atmosfery niesamowitości i wciągających akcji, na uwagę zasługują także efekty specjalne oraz muzyka, której autorem jest polski kompozytor Abel Korzeniowski. W rolach głównych zobaczymy m.in. Timothy’ego Daltona, Josha Harnetta i Evę Green nominowaną za swoją kreację do Złotego Globu.

Serial zdobył wiele nominacji i nagród, w tym m.in. nagrodę Jury na festiwalu Camerimage za zdjęcia Xaviego Giméneza. Ponadto był nominowany do nagród Emmy, otrzymał także Satelitę, Bafta TV Craft oraz został wyróżniony Irish Film and Television Award.

Dom grozy od 21 lipca w weekendy o 22:00

CZYTAJ DALEJ
WIDEO
DZIŚ WIECZOREM
Halloween II
Halloween 2
Dziś w CBS Action o 21:00

Sequel klasycznego horroru z udziałem Jamie Lee Curtis. Akcja filmu jest kontynuacją oryginalnej historii. Laurie trafia do szpitala, nie wiedząc, że Michael Myers nadal ją ściga.
CZYTAJ DALEJ